Accident rutier soldat cu două victime la ieșirea din localitatea Tazlău spre Roznov
Un accident rutier cu două victime încarcerate a avut loc duminică, în jurul orei 10:00, la ieşirea din Tazlău spre Roznov.
Potrivit informațiilor furnizate de IPJ Neamț, un tânăr de 22 ani, din Cândești, a condus un autoturism pe DJ 156 A, din direcția Roznov către Bacău, iar în localitatea Tazlău, într-o curbă nu ar fi adaptat viteza de deplasare și a pierdut controlul volanului, părăsind partea carosabilă și răsturnându-se pe un teren agricol. Atât conducătorul auto cât și pasagera din dreapta, o tânără de 23 de ani, din Borlești au fost transportați la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ. Cercetările continuă sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Preotul de la biserica din Izvoare care se grabea sa ajunga la sfintirea bisericii unde era asteptat de mitropolitul Moldovei a lovit si omorit tot un om al bisericii din Cut pe scurtatura politie Dumbrava -Izvoare