Un autoturism a luat foc în centrul municipiului Piatra-Neamț
Astăzi, în jurul orei 11:00, s-a produs un incendiu la un autoturism în municipiul Piatra-Neamț, în fața magazinului Altex. Mașina a luat foc în mers, moment în care șoferul a tras pe dreapta. La fața locului s-a deplasat un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului de pompieri Piatra-Neamț. Incendiul a fost lichidat.
Potrivit ISU Neamț, în urma incendiului au ars bordul si parbrizul autoturismului. Cauza probabilă de producere a incendiului a fost un scurtcircuit la un conductor electric cu izolatie deteriorată sau defectă.
Gepostet von Sauciuc Cristian am Montag, 6. August 2018
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)