Bărbat salvat de la înec de pompieri
Pompierii au intervent astăzi, 2 august, în jurul orei 11:00, pentru o persoană căzută în apele Cuejdiului, în mun. Piatra Neamț (Fostul Service Dacia).
La fața locului s-au deplasat 7 subofițeri cu o autospecială complexă de primă intervenție la incendii, salvare si prim ajutor, o barca și o ambulanță SMURD de prim ajutor din cadrul Detașamentului de Pompieri Piatra-Neamț.
Din fericire, bărbatul a fost salvat de la înec, acesta fiind găsit de pompieri agățat de piciorul unui pod. A fost preluat de echipajul SMURD de prim ajutor și transportat la Spitalul din Piatra-Neamț.
Se pare că bărbatul a fost luat de ape după ce căruța s-a rupt când încerca să treacă un podeț de peste Cuiejdi, în zona fostului service Dacia din Piatra-Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)