Se redeschide DN 15 în punctul Bistricioara
Pe DN 15 circulația a fost blocată în ultimele zile în punctul Bistricioara, traficul fiind redirijat din cauza aluviunilor (circulație deviată). Din cauza precipitațiilor abundente viitura de pe versanți a transportat pe partea carosabilă arbori, pietriș și potmol.
În urma degajării carosabilului, astăzi, 2 iulie, în scurt timp, drumul va fi redeschis circulației.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)