Apel umanitar după inundații! La Farcașa – Neamț este mare nevoie de:
În urma inundațiilor catastrofale din zona Farcașa – Neamț multe persoane, organizații, firme și autorități s-au mobilizat și au dus sinistraților apă, mâncare, haine.
Acum este foarte mare nevoie de saci de orice fel pentru adunat gunoiul și instrumente pentru a strânge ce au adus apele (lopeți, târnăcoape) dar cel mai important este nevoie de mulți voluntari care să dea o mână de ajutor deoarece autoritățile și localnicii nu fac față. Deci prioritar sunt voluntarii care să dea o mână de ajutor la scos noroiul din casele oamenilor.
Cine crede că poate da o mână de ajutor poate merge oricând să ajute, măcar câteva ore, una dintre familiile de bătrâni care nu își pot scoate singuri noroiul din casă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Cei care primesc ajutoare sociale ar putea pusi sa ajute pe sinistrati…
Buna dimineata. Stiti pe cineva care se ocupa de organizare in aceasta actiune?
http://www.ziarpiatraneamt.ro/campanie-de-solidaritate-pentru-sinistratii-de-pe-valea-muntelui-vezi-punctele-de-colectare
Pacat ca sunt departe de casa ca as fi facut o actiune de mobilizare ,dar ma intreb <PROTECTIA CIVILA de ce nu functioneaza si la noi cum functioneaza in alte tari?
Raspunsul sa ti-l dai singura.