VIDEO: Risc major ca malul Cuiejdiului să se rupă la intrarea în Piatra-Neamț și râul să inunde zona
La intrarea în municipiul Piatra-Neamț, râul Cuiejdi are un debit foarte mare, fapt care implică un risc major ca malul să se rupă și apa să iasă din matcă dacă precipitațiile vor continua. Există, de asemenea, riscul ca apa să inunde locuințele din zonă.
Risc major ca malul Cuiejdiului să se rupă la intrarea în Piatra-Neamț
Risc major ca malul Cuiejdiului să se rupă la intrarea în Piatra-Neamț
Gepostet von Ziar Piatra Neamt am Samstag, 30. Juni 2018
NU E BINE , Dar Totusi acestea sunt momente in care afli ADEVARUL , stiut numai de cativa , care acum cand sunt , le sunt afectate unele bunuri ori interese Rabufnesc , Acum e Buba la Cuiejdi , se Trage Semnalul de ALARMA , IN Schimb pe DN 15 de care se stia , sa Atentionat , aparut in preess din 26 sept 2015 , iata ca Acum 29 ,30 Iunie 2018 ! la 3 ani aproape , sa surpat , rupt pe portiunea dintre Bistricioara Grinties , cu 50 m inainte de statia peco S r , portiune de drum care dupa planuri , master planuri , harti ar fi trebuit sa faca parte din autostrada ? TG MURES IASI UNGHENI , care nici nu a inceput lucrarea si a inceput sa se surpe , ce a fost construit cu mult inainte , si pe care niste BAIETI Inventivi s au grabit sa ceara taxe = rovigneta ,in sch oferind NIMIC , Banutii s au dus …. de Suflet in alte Proiecte Paguboase , care la 15 ,30 zile dupa inaugurare sau prabusit , In cazu asta MAI BINE NU !
Politicienii sau culcat pe o ureche. De ceva timp nu au mai fost ploi serioase și au zi, las-o mă când merge așa. Să iasă șleahtă de trîntori din primărie și consiliul județean să vadă ce se întîmplă, că numai știu să te pună la zid și să te mulgă de toți banii dacă greșești, da ei nu-și fac treabă niciodată.
Putori ordinare