Tânăr condamnat la 4 ani de închisoare. A provocat un accident rutier şi a fugit de la locul faptei
- Un bărbat de 29 de ani a fost condamnat la 4 ani închisoare, pentru că a fost implicat într-un accident rutier soldat cu o victimă și a părăsit locul faptei.
La data de 25 mai a.c., polițiștii din cadrul Secţiei 4 de Poliţie Rurală Târgu Neamţ au depistat și reținut pe raza localității Drăgănești, un bărbat de 29 de ani, din localitate.
Pe numele acestuia era emis un mandat de executare a pedepsei închisorii, de către Judecătoria Târgu Neamt, la o pedeapsă privativă de libertate de 4 ani închisoare pentru comiterea infracţiunii de părăsirea locului accidentului fără încuviinţarea organelor de poliţie .
În fapt, la finalul anului 2014 bărbatul a circulat cu un autoturism și a fost implicat într-un accident rutier soldat cu o victimă, după care a părăsit locul faptei fără încuviinţarea organelor de poliţie.
Polițiștii l-au condus și încarcerat la Penitenciarul Bacău.
- Articol documentat cu sprijinul IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)