Pieton accidentat după ce a traversat prin loc nepermis
La data de 15 mai 2018, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Piatra-Neamț au intervenit la un eveniment rutier, soldat cu vătămarea corporală a unei persoane.
În urma cercetărilor efectuate, polițiștii au stabilit că un bărbat de 34 de ani, din Piatra-Neamț, a condus un autoturism pe strada Bistriței, unde a surprins și accidentat un bărbat de 65 de ani, din Gherăiești, care s-ar fi angajat în traversarea străzii prin loc nepermis și fără a se asigura.
În urma impactului, victima a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ, iar cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Subiect documentat cu sprijinul IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)