Neamț: Weekend cu bătăi și înjunghieri
Duminică, 6 mai, doi bărbați au ajuns în stare gravă la spital. Un bărbat din Buruienești, de 40 de ani, a intrat în comă după ce a fost agresat fizic. A ajuns la Spitalul din Roman cu traumatim cranio-facial sever, comă de gradul II-III și traumatism toraco-abdominal.
Un alt bărbat, de 45 de ani, din Boiștea, a fost înjunghiat în piciorul stâng. A fost preluat de ambulanță și predat la CPU a Spitalului Orășenesc din Tîrgu Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Urmași lui Stefan voda…..?, așa le este gena la mai multe pahare.