S-a deschis oficial sezonul competițional la Baza Hipică „Virgil Bărbuceanu”
Baza Hipică „Colonel Virgil Bărbuceanu” a găzduit duminică, 6 mai, deschiderea sezonului competiţional ecvestru din acest an.
În cadrul evenimentului organizat de Asociaţia Clubul Sportiv Ecvestru „Costache Lupu” Piatra-Neamț, spectatorii au putut urmări concursuri demonstrative de echitație, dar şi o reprezentaţie artistică.
Manifestarea a debutat cu proba practică a elevilor Școlii de Echitație, promoția 2018: Mardarie Daria, Andronic Maria, Apopei Ana-Maria, Lupescu Ana-Maria și Ungurianu Cosmin.
După acest moment a urmat concursul demonstrativ de sărituri peste obstacole susținut de sportivii şcolii de echitaţie din oraşul de la poalele Pietricicăi: antrenorul Lucian Aprofirei, Diana Aprofirei, Oriana Chelariu și Alexandru Melinte.
La final, călăreții au fost recompensați cu diplome și cupe.
De asemenea, manifestarea a fost întregită de spectacolul artistic oferit de membrii Ansamblului folcloric „Hora” al Şcolii Nr.11 Piatra-Neamț.
Deschiderea sezonului competițional la Baza Hipică „Virgil Bărbuceanu”
Gepostet von Asolomii Roxana Ioana am Sonntag, 6. Mai 2018
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)