Acțiune de erbicidare pe raza municipiului Piatra-Neamț, perioada 2-7 mai
Primări Piatra-Neamț informează că, în perioada 02 – 07 mai 2018, pe raza municipiului (în zona liniilor căii ferate) va începe acțiunea de erbicidare, conform programului Sucursalei Regionale CFR Iași – Divizia Linii Iași.
În acest sens, primăria Piatra-Neamț anunță populația în vederea interzicerii pășunatului și stupăritului timp de 15 zile, în zona căii ferate.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)