Consilierii locali PNL au luat cartierele la pas
Pentru prima oară în istoria post decembristă am văzut un grup de consilieri locali mergând prin cartierele pietrene să vadă ce probleme sunt fără să fie în campanie sau precampanie electorală.
La sfârșitul săptămânii trecute, consilierii locali PNL au luat la pas cartierele Dărmănești și Mărăței și și-au notat problemele de infrastructură și nu numai. Au stat de vorbă cu oamenii, au văzut lucruri care nu se vad niciodată din scaunele confortabile de la sala de ședințe a consiliului local și, cel mai important, s-au comportat cum ar trebui să se comporte orice ales local.
Câte din problemele notate se vor rezolva…. cu siguranță nu toate, pentru că sunt multe lăsate de ani de zile moștenire, dar măcar o parte își vor găsi o rezolvare, ceea ce este bine. Trebuia început de undeva și de unde să începi dacă nu luând la pas orașul.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Eu am o pensie de 520 lei nu beneficiezi de cupoane Te trimite dar fara nici o rezolva Se dau ori ba Sint bonlava nu reusesc sa fac o mamografie cu bilet de trimitere Nu sint fonduri
pacaleala de 1 aprilie… articol la misto