Orașul Caracal a refuzat înfrățirea cu municipiul Piatra-Neamț
Aflați în vizită la Piatra-Neamț, reprezentanții Caracalului au avut deosebita plăcere de a se întâlni cu câțiva politicieni locali de la toate partidele cu care au negociat înfrățirea celor două localități.
După câteva ore de discuții, caracalenii au refuzat categoric înfrățirea cu municipiul Piatra-Neamț, motivând că unii politicienii din Piatra-Neamț sunt ilegal de incompetenți și asta ar însemna o concurență neloială față de orașul Caracal.
Art. de 01 aprilie
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)