Peste 1000 de elevi beneficiază de burse sociale în Piatra-Neamț
În acest an școlar, municipalitatea acordă burse sociale pentru un număr de 1055 de elevi din învățământul preuniversitar din Piatra-Neamț în valoare de 60 lei/ lună pentru fiecare elev.
„Elevii merită șanse egale pentru a se pregăti și trebuie susținuți să frecventeze cursurile școlare. Pe lângă bursele sociale susținem în mod constant și premiem performanța școlară, astfel încât învățământul din Piatra-Neamț să beneficieze de toate condițiile pentru obținerea celor mai bune rezultate.”, a declarat primarul Dragoș Chitic.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)