Accident în sensul giratoriu de la Muzeul de Istorie
În această seară, în jurul orei 19.30, s-a produs un accident rutier în sensul giratoriu din zona Muzeului de Istorie. O autoutilitară a intrat lateral într-un autoturism. În urma impactului, portiera din dreptul pasagerei din autoturism s-a blocat, persoana fiind rănită ușor. A fost chemată descarcerarea. Persoanele implicate în accident sunt în afara oricărui pericol.
La fața locului s-au deplasat echipaje de pompieri și polițiști. Cauza cea mai probabilă a producerii accidentului este neacordarea de prioritate.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)