Expoziție semnată de Mihai Coțovanu, joi, 15 februarie, la Galeria „Lascăr Vorel”
Uniunea Artiştilor Plastici din România -Filiala Neamţ şi Complexul Muzeal Judeţean Neamţ vă invită la vernisajul expoziției artistului MIHAI COȚOVANU.
Evenimentul va avea loc la Galeria „Lascăr Vorel”, joi, 15 februarie 2018, ora 17:00.
“Pictorul Mihai Coţovanu se situează în rândurile neoimpresioniştilor sau mai tehnic, postimpresioniştilor. Ca şi peisajele, naturile statice se bucură de o similară atitudine estetică deoarece artistul se fereşte de subevaluare tematică sau de tratament superficial.”, spune criticul de artă Mircea Deac.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)