Doi membri ai Ansamblului „Codrii Neamțului”, propuși pentru a fi premiați de comuna Săvinești
Ansamblul „Codrii Neamțului” a repurtat încă o victorie, ieri, 7 februarie, la Duelul Ansamblurilor, din cadrul emisiunii „La Măruță”, calificându-se în semifinală.
Am aflat, pe surse, că în Consiliul Local al comunei Săvinești, la propunerea primarului Horciu Daniel, s-a discutat premierea a doi membri ai Ansamblului „Codrii Neamțului”, care sunt din Săvinești. Se pare că, în curând, va urma inițierea unui proiect de consiliu local pe această temă.
Vom reveni cu detalii.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)