Mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pus în aplicare de polițiștii din Săbăoani
Ieri, 7 februarie, polițiștii din Săbăoani au identificat și reținut un bărbat din localitate, pe numele căruia Curtea de apel Bacău a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea.
Bărbatul, în vârstă de 45 de ani a fost condamnat la o pedeapsă privativă de libertate de 2 ani şi 6 luni.
În fapt, la data de 21.10.2015, bărbatul a condus un autovehicul pe drumurile publice, având suspendat dreptul de a conduce. Acesta a fost încarcerat în Penitenciarul Bacău.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)