La Sala Polivalentă, suprafața de joc este gata pentru întâlnirea de Cupa Davis dintre România si Luxemburg
Piatra-Neamț va găzdui întâlnirea de Cupa Davis by BNP Paribas dintre România si Luxemburg. Meciurile vor avea loc in perioada 3-4 februarie la Sala Polivalentă.
„Suprafața de joc este gata! Primăria Municipiului Piatra-Neamț susține acest eveniment. Biletele se pot achiziționa de pe www.bilete.ro/cupa-davis/. Vă așteptam în număr cât mai mare! Hai România!!!”, anunță Vladimir Togan, directorul Locativserv, pe pagina sa de socializare. Sala Polivalentă din Piatra-Neamţ, a cărei construcţie a fost finalizată în anul 2010, este o facilitate sportivă publică care aparține pietrenilor și se află în prezent în administrarea S.C. Locativserv S.R.L.
Partida se desfăşoară după sistemul cel mai bun din cinci meciuri. Vă aşteptăm alături de jucătorii din echipa de Cupa Davis! HAI ROMÂNIA!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)