Primăria Piatra-Neamţ organizează miercuri, 24 ianuarie 2018, evenimentul “Hora Unirii”
Primăria municipiului Piatra-Neamţ organizează miercuri, 24 ianuarie 2018 evenimentul “Hora Unirii”, dedicat împlinirii a 159 de ani de la Unirea Principatelor Române.
Cu această ocazie, avem onoarea de a vă invita, miercuri începând cu ora 11:00, pe platoul Curţii Domneşti, în faţa Primăriei Municipiului Piatra-Neamț la tradiționala „Horă a Unirii”.
Programul evenimentului este următorul:
- 11:00 – Deschiderea evenimentului
- 11:05 – Intonarea Imnului Naţional
- 11:10 – Cuvântul oficialităţilor
- 11:25 – Hora Unirii
- 11:35 – Spectacol folcloric – Floricică de la Munte
Evenimentul este organizat de Primăria municipiului Piatra-Neamț în parteneriat cu Garnizoana Piatra-Neamț și Centrul de Cultură și Arte „Carmen Saeculare”.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)