O mașină în care locuia o persoană fără adăpost a luat foc din cauza unei țigări
Vineri, 12 ianuarie, în jurul orei 13:00 s-a semnalat un incendiu la un autoturism la ieșirea din municipiul Piatra-Neamț spre Tîrgu Neamț (la intersecția cu stația de betoane ECO Trans). La locul evenimentului s-a deplasat un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului de pompieri Piatra-Neamț.
Cercetările efectuate au indicat faptul că evenimentul a fost, cel mai probabil, provocat, de fumatul în spații închise. Autoturismul a ars în proporție de 70%. În autoturism locuia o persoană fără adăpost, un bărbat de 41 de ani. Aceasta a ieșit înainte ca flăcările să cuprindă autoturismul.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)