Poliția Locală Piatra-Neamț: Un consumator de substanțe etnobotanice, depistat în cartierul Dărmănești
Astăzi, 13 decembrie, , ore 14:00, patrula de Ordine publică din cadrul Poliției Locale Piatra-Neamț, a depistat în cartierul Dărmănești – zona „Tic-Tac”, un tânăr care se afla întins pe trotuar.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii locali au aflat că acesta se numește A.C., are 25 de ani și este din Piatra-Neamț
Tânărul avea asupra sa mai multe pachețele de staniol cu substanțe suspecte de tipul plantelor etnobotanice. Persoana respectiva a confirmat că este consumator de astfel de substanțe și că nu dorește îngrijiri medicale.
În cauza s-a întocmit proces verbal de constatare care urmează să fie înaintat către Serviciul pentru Combaterea Crimei Organizate spre competenţa soluționare.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Lasa ma omu sa se relaxeze
Prea multi copii care se droghează in piatra neamț. Ușor ușor rămânem fără tineret. Rugam ca poliția anti drog sa ia masuri …