Acțiuni ale voluntarilor de la Crucea Rosie Neamț
În perioada 20-21 noiembrie, voluntarii de la Crucea Roșie Neamț au susținut o acțiune de de instruire în acordarea primului ajutor, dar și una caritabilă.
Astfel, luni, 20 noiembrie, voluntarii s-au deplasat la Colegiul Național ,,Petru Rareș” din Piatra- Neamț unde au susținut un curs de prim ajutor în sala de festivități.
Marți, 21 noiembrie, voluntarii s-au deplasat la SJU Neamț, la secțiile Maternitate și Pediatrie, pentru a dona diverse materiale: pampers, șervetele umede etc.
De asemenea, tot prin intermediul celor de la Crucea Roșei Neamț, în următoarea perioada vor fi donate către Maternitate 264 de cearceafuri și 6 paturi (provenind de la Procter & Gamble).
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Felicitări….Felicitări!??!!!