Minoră, plecată voluntar de la domiciliu, găsită de polițiști
În ziua de 14 noiembrie a.c., în urma investigațiilor efectuate, polițiștii din cadrul Poliției orașului Roznov au depistat o minoră de 15 ani, care a fost declarată dispărută de la domiciliu din seara zilei de 13 noiembrie.
Din momentul sesizării dispariției, polițiștii au demarat cercetările, stabilindu-se că minora a plecat voluntar de la domiciliul din localitatea Zănești.
Minora a fost găsită de polițiști pe raza orașului Roznov, fiind preluată și încredințată familiei.
În acest caz, polițiștii au sesizat Direcția de Asistență Socială și Protecția Copilului, urmând a se stabili dacă minora a fost victima vreunei infracțiuni.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)