Pianistul Daniel Ciobanu, felicitat de primarul Dragoș Chitic pentru cel mai recent succes al său
Pianistul Daniel Ciobanu, care a pus bazele unui inedit festival de pian, a fost invitat zilele trecute la sediul Primăriei Piatra-Neamț, unde a fost felicitat pentru activitatea pe care o desfășoară.
„M-am simțit onorat de vizita talentatului artist, pietrean de-al nostru, a cărui activitate face cinste orașului Piatra-Neamț. L-am asigurat pe Daniel Ciobanu de respectul si susținerea mea pentru a-și pune în practică proiectele sale ambițioase.”, a declarat Dragoș Chitic.
„Festivalul de pian ,,Neamț Piano Festival”, a cărui prima ediție a avut loc de curând în orasul nostru, reprezinta cel mai recent succes al cunoscutului pianist și am obținut o promisiune de a fi continuat și transformat într-unul de tradiție.”, a mai punctat edilul municipiului Piatra-Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)