Când se apucă de cântat spectatorii din comunitățile etnice în locul interpreților la Mărgineni-Neamț…
La Mărgineni, o cunoscută interpretă de muzică populară a avut ”plăcerea” să își ”hasculte” melodia cântată în indiană de o localnică din comună. Spuneți voi că nu e șucar, să moară Yaha Bibi de vă mint?
Interpreta de muzică populară, emoționată de talentul femeii, i-a gresit puțin numele spunând că o cheama Cezariana în loc de Cezarina, dar nu se mai pune că era din cauza ”hemoțiilor”.
Important este ca oamenii să se ”simte bine” si talentele locale să ”devine” cunoscute.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Tiganeasca, indiana, manele , …tot un drac. Ne globalizam total,.. Suntem o tara de nomazi,.. de tigani,.. Rromania cel mai bine suna !!! Si asta pentru ca li s-a dat voie si prea multe drepturi d-aia ne calca in picioare !!! BRAVO LOR RROMILOR !!! Poate ei au o cultura mai vasta, interesanta, infloritoare….
Se numeste Cezarina,de mic copil are pasiune pt.muzica Indiana.
Si alte pasiuni nu putea sa practice?
adevarata globalizare
Da asta a fost la Romanii au talent nu a castigat la Capitala ,dar ancearca mai departe poate o ia cineva intr-o formatie si o duce pana in India ca o chinuie talentul rau de tot ,succes
Nu este un spectator oarecare . Este un fost concurent la o binecunoscuta emisiune TV …Deci … putin respect .si daca oamenii ,se simte „bine ,este un mare plus …
Pe naiba talent,isi bate joc de muzica!!!!!!