Patru minori din Piatra-Neamț, suspecți de tâlhărie și furt, identificați de polițiști
În ziua 23.08.2017, în baza activităților informativ-operative, polițiști din cadrul Poliţiei Municipiului Piatra-Neamţ cu sprijinul colegilor jandarmi ai IJJ Neamț, au organizat acțiuni specifice în zona Cartierului Văleni, din municipiul Piatra-Neamţ. Cu acestă ocazie au fost identificaţi patru minori, suspecți de comiterea mai multor infracțiuni de tâlhărie și furt comise pe raza municipiului Piatra-Neamț.
Doi dintre minori, cu vârste de peste 14 ani, au fost reținuți pe bază de ordonanţă de reţinere pe o perioadă de 24 ore, urmând ca astăzi, 24 august, să fie prezentaţi Judecătoriei Piatra-Neamț cu propunere de arestare preventivă.
În continuare se efectuează cercetări pentru documentarea întregii activităţi infracţionale a acestora și luarea măsurilor legale.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Era și timpul…