Cel mai probabil Liga Campionilor se va desfasura la Piatra Neamt
Castigatoarea Ligii I, Otelul Galati, antrenata de Dorinel Munteanu, va evolua in grupele Ligii Campionilor incepand cu 15 septembrie. S-a pus problema unde se va desfasura Liga Campionilor in Romania. Una dintre variante este stadionul “Otelul din Galati”, alta varianta este „Naţional Arena” din Bucureşti si a treia varianta este Stadionul „Ceahlăul” din Piatra‑Neamţ. Ultima varianta este cea mai plauzibila, deoarece stadionul din Piatra Neamt indeplineste toate condiitiile de desfasurare a unei astfel de competitii la standardele UEFA.
Ioan Grigore
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Doamne ajuta!
E bine sa folosim la maxim investitiile,alea putine cate s-au facut.
Stadionul nostru merita mai mult decat transferul urgentelor medicale cu elicopterul.
-Merita si un MEGA Centru de copii si juniori.
-Mai multe jocuri ale echipei Nationale.
-Jocuri cat mai multe in Cupele Europene…indiferent de echipa care presteaza