Joi, 17 august, concert estival la Biblioteca Județeană „G.T. Kirileanu” Neamț
Joi, 17 august, începând cu ora 19:00, sala Cupola a Bibliotecii Județene „G.T. Kirileanu” Neamț va fi gazda unui concert estival inedit. Protagonista acestui eveniment va fi soprana Anda-Louise Bogza, acompaniată la pian de conf. univ. dr. Vasilica Stoiciu-Frunză. În program vor fi lucrări de cameră și de operă. Totodată, concertul va fi urmat de o discuție cu publicul pietrean, moderator fiind doamna Mihaela Mereuță, directorul Bibliotecii Județene „G.T. Kirileanu” Neamț.
Concertul este organizat în memoria profesorilor Lina Şum şi Theodor Macarie.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)