Și-a făcut mașina acordeon la Pângărați
Un șofer mai puțin norocos s-a ales cu mașina boțită atât în partea din față, cât și în partea din spate. Popular, poziția acestui șofer în carambolul creat se cheama că și-a făcut mașina acordeon.
Bine că accidentul nu s-a soldat cu victime, ci doar cu pagube materiale.
Nu uitați! Nu există o distanță minimă sau maximă față de celelalte mașini din trafic. Distanța trebuie să fie ”pâna la limita evitării oricărui pericol”.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)