Accident la ieșirea din Piatra-Neamț spre Bicaz
Miercuri, 12 iulie, în jurul orei 13.50 s-a produs un accident rutier la ieșirea din Piatra-Neamț spre Bicaz. În accident au fost implicate două autoturisme cu numere de Iași și Cluj. Victimele au primit îngrijiri medicale și se aflau toate în stare de conștiență. Din primele informații se pare că accidentul s-a produs ca urmare a intrării pe contrasens a unuia dintre cele două autoturisme, impactul nemaiputând fi evitat.
Revenim cu detalii.
Potrivit unui comunicat remis de IPJ, se pare că un bărbat de 65 de ani din Cluj, care conducea un autoturism pe DN 15, din direcția de mers Bicaz-Piatra Neamt, pe fondul neatenției în conducere, a pătruns pe sensul opus de mers, intrând în coliziune cu autoturismul care circula din sens invers, condus de o tânără de 25 de ani, din Iași. În urma impactului, a rezultat vătămarea corporală a conducătorilor auto și a altor trei pasageri din autoturisme.
Conducătorii auto au fost testați alcoolscop, rezultatele fiind negative in ambele cazuri. Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
adica politia sa i arate pe unde sa mearga bine gandit dael de ce a mai faut scoala sa mearga pe contrasens nu>????????????
Rusinoase drumuri avem in judet . Nu se face nimic nimic doar vorbe si sedinte .
Nu asa se circula in cluj colegu…e un tronson de drum care e jale mare se merge mai mult pe contrasens
Din cauza șoselei ești forțat să circuli pe contrasens..
Fereasca dumnezeu
Asa se circula in Cluj, pe contrasens.