Primăria Borlești a dat în judecată, în 20 procese diferite, pe același om
În cadrul unei inițiative corecte de a transforma amenzile localnicilor în muncă în folosul Comunității, Primăria Borlești a deschis câteva zeci de procese pentru fiecare amenda neachitată în parte cerând în fața instanței transformarea debitului în muncă în folosul comunității.
Dintre toți borleștenii trimiși în fața instanței unul bate orice record având pe rol 20 de procese prin care se cere transformarea a 20 de amenzi în muncă în folosul comunității. Purcariu Marius Vasile este fericitul borleștean care va da peste cap contorul de ore muncite în folosul comunității dacă instanța va fi de acord cu această măsura și de regulă instanțele aprobă astfel de transformări ale amenzilor în muncă în folosul comunității.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)