Identificarea unui cadavru cu identitate necunoscută
La data de 12.04.2011, în urma înaintării impresiunilor papilare a cadavrului cu identitate necunoscută, victimă a accidentului rutier din data de 07.04.2011, la orele 23.00 produs pe DN2/E85, în afara localitătii Horia, către politistii din cadrul IPJ Neamt – Serviciul Criminalistic, s-a stabilit că acestea corespund numitului S. Ion, de 63 ani, din orasul Pecica, jud. Arad.
Revenim si vă reamintim faptul că la data de 07.04.2011, în jurul orelor 23.05, pe DN2 la km 324+100m s-a produs un accident mortal de circulatie în următoarele împrejurări:
În timp ce A. Gheorghe, de 56 ani, din municipiul Iasi, conducea un autoturism, având directia de mers Bacău – Roman, a surprins si a accidentat mortal un pieton cu identitate necunoscută, cu aspect fizic neîngrijit, având vârsta de aproximativ 60-65 ani, care s-a angajat în traversarea drumului de la dreapta spre stânga sensului de mers a autoturismului, prin loc nepermis si fără să se asigure.
Stiri Neamt
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)