Persoanele de etnie romă din cartierul Văleni, acțiune de ecologizare în cadrul campaniei ,,Piatra Curată”
În cadrul campaniei ,,Piatra Curată”, care a fost iniţiată de Primăria Piatra-Neamț, persoanele de etnie romă din cartierul social situat în Văleni au participat la o acţiune de ecologizare a zonei în care locuiesc și a malului drept al Bistriței.
„Pe lângă caracterul edilitar , ne-am propus ca acţiunea să fie si una educativă, în sensul păstrării curăţeniei si a protejării mediului înconjurător. Am stabilit pentru acest an intensificarea acţiunilor cu caracter educativ şi speram să obţinem rezultate vizibile în privinţa comportamentului social al unora dintre semenii noştri.” a declarat primarul Dragoş Chitic pe pagina sa de Facebook
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)