A fost lansat imnul oficial al Festivalului de Teatru ”Pledez pentru Tine(ri)”
Festivalul de Teatru de la Piatra-Neamț ”Pledez pentru Tine(ri)” , ediția a XXVIII-a, se încheia anul trecut cu o surpriză frumoasă, un imn compus de trupa Blue Monday şi interpretat de o parte din actorii Teatrului Tineretului.
Începând de ieri, 7 aprilie, există și o înregistrare oficială, melodia numindu-se Pledez pentru tine(ri) (muzica: Dutka Andras, text: Dutka Andras, Daniel Ignat)
„Piesa Pledez pentru tine(ri) este un omagiu adus Festivalului de teatru ”Pledez pentru tine(ri)” din Piatra-Neamț. Au participat toți actorii teatrului inclusiv contabilitatea și directorul. Piesa a fost înregistrată, mixată și masterizată în foaierul teatrului” , se precizează pe pagina de Facebook a Teatrului Tineretului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)