Surprins în timp ce încerca să sustragă bani dintr-o casetă a unui aparat de jocuri
O patrulă de sigurantă publică din cadrul Politiei municipiului Piatra Neamt a fost sesizată, în noaptea de 08/09 aprilie, în jurul orei 01.40, de administratorul unei societăti comerciale din Piatra Neamt, despre faptul că a surprins un tânăr care a încercat să sustragă bani dintr-o casetă a unui aparat de jocuri electronice. Politistii au identificat la fata locului pe M. Dan, de 26 de ani, din Piatra Neamt, care în timp ce se afla în bar a fortat capacul de la aparatul de jocuri electronice, cu scopul de a sustrage banii, moment în care a fost surprins de angajati. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infractiunii de tentativă la furt calificat.
Stiri Neamt
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)