Florilegiu liric, miercuri, 5 aprilie, la Biblioteca judeţeană „G.T. Kirileanu”
În cadrul Stagiunii artistice 2016-2017, organizată în parteneriat de Centrul pentru Cultură şi Arte „Carmen Saeculare” Neamţ şi Academia de Muzică „Gheorghe Dima” din Cluj-Napoca, Extensia Piatra-Neamţ, miercuri, 5 aprilie, la Biblioteca judeţeană „G.T. Kirileanu”, ora 17:00, va avea loc recitalul intitulat „Florilegiu liric”, în care soprana Gabriela Pepelea – acompaniată la pian de Mihaela Spiridon – va da glas unor compoziţii din creaţia lui Schubert, Faure, Respighi, Richard Strauss, Debussy, Enescu, V. Teodorian, Enescu şi Jora.
Intrarea la acest eveniment este liberă, în limita locurilor disponibile.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)