Incendiu la o locuință din comuna Bodești, ieri, 23 martie
Joi, 23.03.2017, la ora 12:54, Dispeceratul Integrat ISU – Ambulanță al județului Neamț a fost anunțat prin SNUAU 112 despre un incendiu la o locuință particulară din comuna Bodești, satul Oșlobeni. La locul evenimentului s-au deplasat 9 subofițeri cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și un echipaj de prim ajutor B2 din cadrul Detașamentului de Pompieri Piatra-Neamţ.
În urma incendiului au ars cca. 8 mp de lambriu, o fereastră și instalația electrică de la mansarda locuinței și s-a deteriorat acoperișul pe cca. 60 mp. Din primele cercetări, se pare că incendiul a izbucnit din cauza unui conductor electric neizolat corespunzător.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)