Copil adus la UPU Piatra-Neamț, în stare gravă, după ce a fost acroșat de o mașină
În urma unui accident produs în localitatea Preutești, comuna Timișești, miercuri, 22 martie, la ora 06:46, un băiat de 14 ani a fost rănit grav după ce a fost acroșat cu oglinda unei mașini. Acesta a fost transportat de un echipaj cu asistent medical al Servicului Județean de Ambulanță Neamț la CPU a Spitalului Orăşenesc Tg. Neamţ şi apoi transferat la UPU a Spitalului Judeţean de Urgenţă Piatra-Neamţ. Diagnostic, conform UPU Piatra-Neamț – traumatism craniocerebral (fractură cominutivă temporo-occipital drept), contuzie hemifaciesfrontal bilateral. A fost transferat la neurochirurgie.
Vom reveni cu un comunicat al IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)