Expoziţia „Martie, Mărțișor”, începând de astăzi, 11 martie, la Shopping City Piatra-Neamţ
Centrul pentru Cultură şi Arte „Carmen Saeculare” Neamţ a vernisat sâmbătă, 11 martie, în spațiul pus la dispoziţie de Shopping City Piatra-Neamţ (zona fast-food, etaj), expoziţia „Martie, Mărțișor”.
Astfel, în perioada 11-12 martie, cei care iubesc arta plastică pot admira lucrările claselor de pictură din cadrul Şcolii Populare de Artă – coordonatori Radu Macavei şi Cristian Bistriceanu.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)