11 elevi din Neamț, calificaţi la Olimpiada Naţională de Chimie
Sâmbătă, 4 martie, s-a desfășurat etapa judeţeană a olimpiadei de chimie, în urma căreia a fost stabilit lotul județului Neamţ pentru etapa naţională a disciplinei, care se va desfășura în perioada 19-25 aprilie, la Târgoviște ( județul Dâmbovița).
În primă fază au participat 51 de elevi din clasele VIII-XI, iar în urma rezultatelor obținute 11 dintre ei vor reprezenta județul în etapa națională a olimpiadei de chimie.
Detalii aici
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)