Primăria ia în calcul un nou centru de permanență în zona Obor
Sănătatea populației trebuie să fie o prioritate pentru orice administrație responsabilă. Cele șase centre de permanență înființate la inițiativa și cu sprijinul municipalității vor beneficia de toată atenția necesară pentru a reprezenta un sprijin real pentru cei 6000 de cetățeni care le accesează în fiecare lună.
„Pentru că am primit numeroase semnale de la cetățeni, analizăm posibilitatea de a mai deschide în acest an un centru de permanență, al șaptelea centru de permanență, care să deservească locuitorii din zona Orion, Obor, strada Dărmănești și zonele adiacente.”, a declarat primarul Dragoș Chitic.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Nui rau