Medicii din Piatra-Neamț i-au salvat viața bărbatului înjunghiat din Grințieș
Un bărbat de 62 de ani din comuna Grințieș a ajuns la spitalul din Bicaz după ce a fost înjunghiat de soție în cursul zilei de vineri, 3 februarie. De la Bicaz, acesta a fost transportat la Unitatea de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț.
Cu diagnosticul „plagă penetrantă abdominală”, acesta a fost operat de urgență. Conform purtătorului de cuvânt al SJU Piatra-Neamț, dr. Silviu Verzea, medicii au intervenit la timp pentru a opri hemoragia abdominală. La această oră bărbatul se află în afara oricărui pericol, intervenția medicilor fiind încheiată cu succes.
Poliția investighează cazul. Vom reveni cu detalii.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
RESPECT INFINIT !…SI SANATATE !
E stirea momentului!
Asa e etica medicala.