”Alături de mine, împreună cu mine !”: Parteneriat educațional inedit încheiat între Colegiul Național ”Gheorghe Asachi ” și CSEI ”Al. Roșca”
Colegiul Național „Gheorghe Asachi ” și Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă Al. Roșca, au pus bazele unui parteneriat interesant intitulat „Alături de mine, împreună cu mine !”, care s-a concretizat într-o întâlnirea frumoasă dintre elevii celor două unități școlare. Aceștia au fost organizați în perechi au avut ca sarcină realizarea unui cadou pentru partenerul atribuit, pe baza unei discuții prealabile. Activitatea a fost coordonată de doamna prof. Claudia Bizu de la C. N. „Gheorghe Asachi” și de doamnele Elena Sandu și Nadia Marchelov, cadre didactice la CSEI „Al. Roșca” Piatra- Neamț. De asemenea, precizăm că ideea acestui proiect a aparținut doamnei Cleopatra Olaru.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)