O tânără din Roman a căzut în lacul din parc după ce gheața a cedat
Inconștiență adolescentină, soră cu moartea. O tânără din Roman a căzut în apa rece a lacului din parcul municipal după ce gheața pe care aceasta pășea a cedat sub propria greutate.
La locul intervenției s-au deplasat 4 subofițeri cu o autospecială din cadrul Detașamentului de pompieri Roman.
Incindentul a avut loc marți, 24 ianuarie, în jurul orei 15:30. Adolescenta a fost găsită în apă până la brâu, la o distanță mare de mal, motiv pentru care doar pompierii au putut-o salva. A ajuns la Spitalul Municipal cu hipotermie, dar starea ei de sănătate este în momentul de față în afara oricărui pericol.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)