Dosar penal pentru distrugere
În dimineata de 13 martie, în jurul orei 05.30, Postul de Politie Războieni a fost sesizat, prin 112, despre faptul că la locuinta lui P. Constantin, de 51 de ani, din comuna Războieni, judetul Neamt, s-a produs un incendiu. Din cercetările efectuate politistii au stabilit că pe fondul unor neîntelegeri cu sotia plecată în străinătate si pe fondul consumului exagerat de alcool, P. Constantin si-a incendiat intentionat locuinta, punând foc în fiecare încăpere a casei. Incendiul a fost localizat si stins de pompieri, fiind distruse: 70 metri pătrati din acoperis, două camere de locuit, o bucătărie, trei paturi, un dulap, două mese, două televizoare, un calculator, covoare, prejudiciul fiind estimat la suma de circa 10.000 de lei. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infractiunii de distrugere.
Dosar penal pentru distrugere
Stiri Neamt
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)