ANM: COD PORTOCALIU de viscol pentru zona montană a judeţului Neamţ
Administrația Națională de Meteorologie a emis, astăzi, 2 decembrie, COD PORTOCALIU de viscol pentru zona montană a judeţului Neamţ. Avertizarea este valabilă de la ora 10:00 până la ora 16:00.
Potrivit meteorologilor, se vor semnala, la peste 1.700 m altitudine, intensificări ale vântului, care la rafală vor depăși 90 km/h, viscolind ninsoarea și determinând reducerea vizibilității sub 50m.
De asemenea, este în vigoare până pe 3 decembrie, ora 2:00, CODUL GALBEN de vânt puternic, ninsoare și polei la nivelul întregii țări.
Mai multe detalii aici
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)