Cercetat pentru port, fără drept, de cutit
Politia orasului Tg. Neamt a fost sesizat, în ziua de 9 martie, în jurul orei 13.40, despre faptul că în fata unei biserici de pe str. Stefan cel Mare, din localitate, este un bărbat care are un cutit în mână. O patrulă de sigurantă publică s-a deplasat la fata locului si l-a identificat pe A. Vasilică, de 30 de ani, din Tg. Neamt, care avea un comportament agitat si avea asupra sa un cutit de bucătărie. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infractiunii de port, fără drept, de cutit.
Stiri Neamt
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)