Primarul Dragoș Chitic solicită urgentarea lucrărilor de reconstrucție a Pieței Centrale
Primarul Dragoș Chitic a convocat astăzi, 24 noiembrie, un comandament cu toți factorii implicați în lucrările de reconstrucție a Pieței Centrale.
La întâlnire au participat reprezentanți ai constructorului, proiectantului si responsabilii de șantier cărora li s-a solicitat să prezinte stadiul lucrărilor și problemele întâmpinate in execuție.
Dragoș Chitic: ”Solicit tuturor factorilor implicați în acest proiect să finalizeze cât mai repede lucrările de reconstruire a Pieței Centrale pentru a putea prelua de la Compania Națională de Investiții obiectivul și a demara procedurile pentru redeschiderea pieței, obiectiv prioritar pentru Municipiul Piatra-Neamț. Am solicitat organizarea comandamentelor săptămânal, pe șantier, pentru a vedea cum decurg lucrările.”
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Santierul lui cucu. Daca nu erau interese trebia adusa o firma serioasa.