Un bărbat de 53 ani din Săvineşti, cercetat pentru furt din supermarket
În ziua de 13.11.2016, dispeceratul Poliţiei Mun. Piatra Neamţ a fost sesizat telefonic despre faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin, fiind surprinsă de personalul de pază al societăţii.
Astfel, la fața locului s-a deplasat o echipă de cercetare, care a identificat un bărbat de 53 ani,din Săvineşti, bănuit de săvârșirea faptei. În urma cercetărilor desfășurate s-a stabilit că acesta ar fi sustras din magazin produse alimentare.
Precizăm faptul că, pe parcursul desfășurării cercetării la fața locului, autospeciala de poliție, cu care s-a deplasat echipa de intervenție, a fost parcată regulamentar, în spațiul special amenajat, pentru a nu stânjeni traficul rutier.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)